“Odacılar”a operasyon: 34 kişi gözaltına alındı, örgüt çökertildi

T24 Haber Merkezi

Batman merkezli 8 ilde Jandarma tarafından düzenlenen “Mahzen-30” operasyonlarında, elebaşılığını yurt dışında firarda olan Doğan Güney’in yaptığı “Odacılar” olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda, organize suç örgütünün yöneticilerinden Yonca Onat’ın da aralarında bulunduğu 34 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin, sosyal medya üzerinden sahte kiralık bungalov ev ilanı vererek, 18 bin 635 kişiyi dolandırdıkları belirtildi.

X hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyona ilişkin şu bilgileri verdi:

“Batman Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının desteğiyle Batman İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu, Batman merkezli Adana, Aydın, Mersin, Hakkâri, Van, Mardin ve İzmir’de eş zamanlı olarak düzenlenen ‘MAHZEN-30’ operasyonlarında

Operasyonlarda, ruhsatsız tabanca, çok sayıda cep telefonu, sim kart, banka ve kredi kartı ile çok sayıda dijital materyale el konulduğunu belirten Bakan Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x